Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Dodane przez 7 lutego 2019 w Aktualności, Domowy Kościół, Ruch w Polsce | Brak komentarzy

Nowy Moderator Krajowy DK

Nowy Moderator Krajowy DK

 

Podczas styczniowego spotkania odpowiedzialnych Domowego Kościoła na Górze św. Anny w diecezji opolskiej miała miejsce zmiana Moderatora Krajowego. Czteroletnią posługę zakończył ks. Tomasz Opaliński. Zapamiętamy go jako ciepłego, pełnego otwartości i szczerego uśmiechu kapłana. Dziękujmy Panu Bogu za Jego osobę i ofiarną służbę dla wspólnoty DK i polecajmy troskliwej opiece Matki Kapłanów.

Nowym Moderatorem krajowym Domowego Kościoła został ks. Krzysztof Łapiński z archidiecezji białostockiej. Po wyborze ks. Moderator skierował do wspólnoty DK m. in. takie słowa: ,,Wielokrotnie powtarzałem małżonkom podejmującym różne posługi w Domowym Kościele, że Pan Bóg nie powołuje uzdolnionych, ale uzdalnia powołanych. Zawsze staram się te słowa przyjmować osobiście… Bardzo proszę całą wspólnotę o modlitwę.”

Wypraszajmy obfitość Bożych darów dla naszego księdza Moderatora. Niech modlitwa ta w szczególny sposób rozbrzmiewa w każdą pierwszą środę miesiąca. Od czterech lat pierwsza środa każdego miesiąca jest dniem, w którym moderator krajowy Domowego Kościoła celebruje Eucharystię w intencji naszej Wspólnoty. Od miesiąca lutego 2019 roku będą odprawiane dwie Msze Święte: jedna przez dotychczasowego moderatora krajowego, ks. Tomasza Opalińskiego, a druga przez nowego moderatora ks. Krzysztofa Łapińskiego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o