Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Dodane przez 12 grudnia 2018 w Aktualności, Domowy Kościół, Rejon Zamość, Świadectwa DK, Złoci Jubilaci z DK | Brak komentarzy

Złoci Jubilaci z DK Halina i Ryszard Ziemińscy

Złoci Jubilaci z DK Halina i Ryszard Ziemińscy

Członkowie Ruchu Światło-Życie i rodziny Domowego Kościoła.

Redakcja Listu do wspólnot rodzinnych podjęła inicjatywę prezentowania małżeństw z Domowego Kościoła, które obchodziły 50-lecie sakramentu małżeństwa, pod hasłem: ,,Złoci Jubilaci z DK”.
W naszej diecezji są również małżeństwa z takim stażem, trwające w naszej wspólnocie. Jako pierwszych Jubilatów przedstawiamy parę z pierwszego kręgu, od którego wszystko się zaczęło, naszą pierwszą parę diecezjalną diecezji zamojsko-lubaczowskiej Halinę i Ryszarda Ziemińskich.
Warto przeczytać ich świadectwo i znać ich drogę formacji w Domowym Kościele. Naszym obowiązkiem jest sięganie do źródeł, znać i darzyć życzliwością naszych prekursorów.
Niech Nasz Pan i Zbawiciel Chrystus błogosławi naszym Jubilatom.

Anna i Leszek Schmidt – para diecezjalna

 

Szczęść Bożę

Nazywamy się Halina i Ryszard Ziemińscy. W dniu 15 kwietnia 1968 r. zawarliśmy sakramentalny związek małżeński. Mamy trójkę dorosłych dzieci, które założyły swoje rodziny.

W 2018 r. obchodziliśmy 50–tą rocznice zawarcia związku małżeńskiego. W uroczystości brały udział nasze dzieci oraz sześcioro wnucząt.

W roku 1986 Siostra Krystyna Szewc z Instytutu Niepokalanej za pośrednictwem swojej siostry Wandy zaproponowała nam wstąpienie do Ruchu Światło – Życie. W następnym roku wraz z dziećmi pojechaliśmy na I stopień rekolekcji w Krościenku. Synowie byli w pobliżu Krościenka a córka z nami uczestniczyła w rekolekcjach. Po przeżyciu 15- dniowych rekolekcji otrzymaliśmy świecę i błogosławieństwo od ks. Bolczyka – Moderatora Ruchu Światło- Życie. Owocem rekolekcji było przystąpienie do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Po powrocie z rekolekcji powierzono nam animatorstwo w Zamościu. Był to pierwszy krąg w naszym mieście. Składał się z sześciu rodzin. Pilotaż naszego kręgu prowadziła para animatorska z Lublina – Elżbieta i Stefan Ogrodnikowie. Moderator Domowego Kościoła w Lublinie, ks. Zdzisław Ciżmiński, zaproponował nam zorganizowanie rekolekcji na Roztoczu. Zorganizowaliśmy dwa turnusy rekolekcji z pomocą Pana Boga i ludzi w Bondyrzu. Były to pary z Diecezji Lubelskiej. Rodziny mieszkały w domach prywatnych. Następnego roku rekolekcje się odbyły w Łabuniach w Domu Rekolekcyjnym u sióstr.

W 1992 roku powstała Diecezja Zamojsko- Lubaczowska. Moderatorem Ruchu Światło-Życie został ks. Czesław Grzyb. W tym roku powierzono nam obowiązki pary diecezjalnej, którą pełniliśmy 8 lat. W tym czasie organizowaliśmy co roku 15- dniowe rekolekcje dla rodzin i młodzieży w Zespole Szkół Rolniczych w Różańcu, oraz 3-dniowe rekolekcja dla rodzin. My i nasze rodziny z kręgów jeździliśmy do Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja, Oleszyc i Hrubieszowa w celu powstania nowych kręgów.

Do obecnej chwili trwamy w Ruchu Światło-Życie pełniąc funkcję pary Rejonowej i animatorów Kręgu. Naszym osiągnięciem jest wytrwanie w Krucjacie Wyzwolenia Człowieka, ponieważ dzieci wychowały się nie widząc alkoholu na stole w czasie świąt i uroczystości rodzinnych. Dzięki Ruchowi Światło – Życie przybliżyliśmy się do siebie, ponieważ nasze problemy omawiane są w dialogu małżeńskim każdego miesiąca. Wspólna modlitwa pomaga znosić nasze problemy i zawierzać wszystko Bogu. Dzięki panu Bogu przeżyliśmy rekolekcje I, II, III stopnia oraz byliśmy trzy krotnie na rekolekcjach dla seniorów w Krościenku, Dębowcu k. Jasła oraz Lubaszowej.

Za to wszystko Chwała Bogu,

Halina i Ryszard, Diecezja Zamojsko- Lubaczowska,

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o