Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Dodane przez 20 grudnia 2018 w Aktualności, Domowy Kościół, Świadectwa DK, Złoci Jubilaci z DK | Brak komentarzy

Złoci Jubilaci z DK Irena i Tadeusz Szpyrowie

Złoci Jubilaci z DK Irena i Tadeusz Szpyrowie

 

Pięćdziesiąt jeden lat temu 30.07.1967r złożyliśmy sobie przysięgę małżeńską w Sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie.  Już wtedy oddaliśmy nasze małżeństwo pod Jej opiekę. Prosiliśmy wówczas by nasza  miłość  nie gasła, ale piękniała przez wszystkie lata naszego wspólnego życia. Bóg obdarzył nas wieloma łaskami. Mamy wspaniałą rodzinę . Trzech dorosłych żonatych synów i  pięcioro wnucząt. Wnuki dają nam wiele  radości i miłości, są dla nas przedłużeniem naszej młodości. Moim wielkim marzeniem było wzrastać w wierze razem z mężem i rodziną, razem się modlić, poznawać  Boga i czerpać ze źródła Jego miłości, aby nasza rodzina była silna Bogiem. I Pan spełnił moje pragnienie stawiając na naszej drodze życia  wspólnotę Domowego Kościoła,  do której należymy od 1995r. To synowie , którzy należeli do Ruchu Światło – Życie zachęcili nas byśmy do tej wspólnoty wstąpili i  w niej się formowali. W 1995r pojechaliśmy na pierwsze rekolekcje wakacyjne 1 stopnia (15 dniowe) do Różańca.
Rekolekcje razem z mężem to najlepsza inwestycja w  przyszłość i na wieczność. Każde rekolekcje to jakby rewizja życia, zatrzymanie się i usłyszenie tego co Pan mówi do nas, ubogacenie się świadectwami innych.
Wypełnianie zobowiązań traktujemy jako szczególny  dar, który prowadzi do pogłębienia naszej wzajemnej miłości i bliskości,  daje nam pokój serca i pomaga kroczyć Bożymi drogami z ufnością, że wszystko co nas w życiu spotyka ma sens tylko w Bogu i kształtuje nas byśmy wspólnie osiągnęli niebo.

W zeszłym roku obchodziliśmy 50. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Na  uroczystej  Mszy Św.  dziękowaliśmy razem z najbliższymi i wspólnotą DK,  Panu Bogu i Maryi  za wszystkie wspólnie przeżyte lata prosząc o dalsze błogosławieństwo.  Mimo już mocno dojrzałego wieku, nadal staramy się jeździć na rekolekcje i służyć pomocą jako animatorzy,  jeśli tylko  Pan Bóg użycza nam zdrowia. Chcemy innym małżonkom i rodzinom służyć i świadczyć jak wiele dobra wniosła i wnosi w nasze małżeństwo i rodzinę formacja w DK.

Irena i Tadeusz Szpyrowie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o