Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Dodane przez 5 czerwca 2015 w Domowy Kościół, Świadectwa DK | Brak komentarzy

Centralna Oaza Matka

Centralna Oaza Matka

W dniach 22-25 maja w Krościenku odbyła się Centralna Oaza Matka, na którą wybraliśmy się w piątek (22 maja) po południu z nadzieją, ze zdążymy dotrzeć na miejsce jeszcze przed wieczorną Eucharystią. I z pomocą Bożą się udało. Po zakwaterowaniu poszliśmy podziękować Panu za szczęśliwą podróż. Wieczornej Eucharystii przewodniczył moderator krajowy Domowego Kościoła ks. Tomasz Opaliński, którą modlił się w intencji Ruchu Światło-Życie – jego wszystkich członków, a zwłaszcza tych, którzy podejmują w nim posługę, oraz tych, którzy będą wybierani do służby. Już podczas tej wieczornej modlitwy dało się odczuć to, że przez te kilka najbliższych dni, właśnie tutaj przy grobie Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, będą się działy wielkie rzeczy.
Kolejny dzień – Dzień Diakonii – rozpoczęliśmy jutrznią, której przewodniczył ks. Wojciech Ignasiak. Mówił nam o potrzebie służby drugiemu człowiekowi, o życiodajnej śmierci, którą ma być naznaczone życie człowieka, by mógł żyć dla innych.
Kolejnym punktem dnia była Celebracja Sakramentu Pojednania, którą poprowadził ks. Zenon Pipka. Podczas homilii ks. Zenon zwrócił uwagę na to, ze jesteśmy stworzeni na wzór Trójcy Świętej i dla tego jesteśmy przeznaczeni do życia we wspólnocie i powinniśmy być za tą wspólnotę odpowiedzialni. Możliwość pojednania się z Panem podczas tak wspaniałej modlitwy była dla nas radosnym przeżyciem. Diakonia Modlitwy zadbała również o to, by każdy kto chciał, mógł skorzystać z modlitwy wstawienniczej.
Dzień zakończyliśmy Eucharystią wigilijną połączoną z Nieszporami i z błogosławieniem nowych członków Stowarzyszenia DIAKONIA Ruchu Światło-Życie. Eucharystii przewodniczył bp Adam Szal. Wielką radość z przeżywania tej Eucharystii dało nam możliwość spotkania się z Panem Bogiem, jak również to, że tyle ludzi jest gotowych poświęcić swój wolny czas na służbę Bogu jak i Ruchowi Światło-Życie. Bezpośrednio po Eucharystii rozpoczęło się wielkie modlitewne czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego. Uwielbienie Jezusa za pomocą pieni, psalmów i Słowa Bożego przy asyście służby liturgicznej było dla nas również wielkim przeżyciem.
Ostatni dzień pobytu w Krościenku – Dzień Animatora – rozpoczęliśmy jutrznią z błogosławieniem animatorów, której przewodniczył ks. Aleksander Suchocki, Korzystając z symboliki krzyża animatorskiego: FOS-ZOE i AGAPE, ks. Aleksander przybliżył nam to jakim człowiekiem powinien być tak naprawdę Animator w Ruchu jak i również w życiu codziennym. Patrząc na radość tych młodych ludzi, którzy tak licznie przystępowali do posługi animatora modliliśmy się za nich i radowaliśmy się wspólnie z nimi z tego że, korzystając z własnego doświadczenia przyjaźni z Panem Bogiem mają odwagę i pragnienie prowadzić innych młodych ludzi do Boga.
Kolejnym punktem tego dnia była Eucharystia, której przewodniczył bp Adam Wodarczyk moderator generalny Ruchu Światło – Życie. W czasie Eucharystii wręczono świece oaz wielkich oraz pobłogosławiono diakonię wyjeżdżającą na rekolekcje I i II stopnia w Kenii, w diecezji Mitunguu.
Dziękujemy Bogu za ten czas jaki nam dał. Za tak wspaniałe przeżycia, dzięki którym nabraliśmy MOCy płynącej wprost od Ducha Świętego do dalszego wypełniania naszej posługi zgodnie z wolą Bożą

Jolka i Grzegorz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o