Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Dodane przez 10 grudnia 2015 w Rejon Lubaczów, Świadectwa DK | Brak komentarzy

ORDR I° W KROŚCIENKU

ORDR I° W KROŚCIENKU

W dniach od 4 do 9 sierpnia 2015 r uczestniczyliśmy w Oazie Rekolekcyjnej Diakonii Rekolekcyjnej I stopnia w Krościenku.
Rekolekcje w Centralnym Domu Rekolekcyjnym Domowego Kościoła prowadził Moderator Krajowy DK ks. Tomasz Opaliński wraz z para krajową Kasią i Pawłem Maciejewskimi, wspierani przez Elę Kozyrę i Marysie Różycką z sekretariatu DK. A więc zespół moderatorski znamienity, a same rekolekcje prowadzone we wzorcowy sposób. Uczestniczyło 16 małżeństw z całego kraju. Czas wypełniały nam codzienne Jutrznie, Namiot Spotkania, Eucharystie, konferencje, spotkania w małych grupach. Uczestniczyliśmy w Nabożeństwie Światła na Kopiej Górce, modliliśmy się przy grobie ojca Franciszka Blachnickiego, przeżywaliśmy indywidualną adorację małżonków Najświętszego Sakramentu, odnowiliśmy śluby małżeńskie, podczas pięknego nabożeństwa prosiliśmy Ducha Świętego o najbardziej potrzebne dla nas dary, spotkaliśmy się z ks. Markiem Sędkiem , Moderatorem Generalnym Ruchu Światło – Życie, przeprowadziliśmy dialog małżeński. Uświadomiono nam, że ,,pogodny wieczór” to także ważny punkt programu każdych rekolekcji i wymaga solidnego przygotowania. W czasie wolnym spacerowaliśmy po Krościenku, zwiedziliśmy zamek w Niedzicy , podziwialiśmy uroki Zalewu Czorsztyńskiego, kibicowaliśmy kolarzom z wyścigu Tour de Pologne. Spotkaliśmy tu bardzo serdeczną, przyjazną wspólnotę , wspólnie wspierającą się ( szczególnie podczas odpierania ataków wirusa żołądkowo-jelitowego). Zespół moderatorski zachwycił nas swoją otwartością, ciepłem, wiedzą , łatwością komunikowania i wiarygodnością. Nie można było im ,,nie wierzyć”, mieć wątpliwości. Myślimy, że Pan hojnie pobłogosławił ich posługiwaniu, ponieważ całkowicie Mu zaufali, wszystko zawierzyli, omodlili, że wszystko co nam przekazywali było tym, co Pan chciał, aby wyszło z ich ust. I niech będzie to dla nas wszystkich przesłaniem przy podejmowaniu posług, do których Pan kiedyś nas zaprosi.
Przeżyte rekolekcje to kolejny podarunek od Pana Boga dla naszego małżeństwa. Nie planowaliśmy , nie myśleliśmy nigdy wcześniej, że będzie nam dane przeżyć rekolekcje ,, u źródła”. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za wszystko, co było naszym udziałem. Ufamy, że przyniesie dobre owoce naszemu małżeństwu, rodzinie i wspólnocie. Bądź uwielbiony Panie!

Zosia i Leszek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o