Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Rekolekcje DK

 

RODZAJ TERMIN MIEJSCE PROWADZĄCY
ORAR I 01-04.02.2018 Maria i Franciszek
Hałasa
[email protected]
ORAR II 27.04-01.05.2018 Różaniec Ania i Leszek
Schmidt

[email protected]
OR II 17.07-02.08.2018 Renata i Tomasz
Osuch
[email protected]
OR I 03-19.08.2018 Olchowa
„Brama Bieszczad”
lista rezerwowa
Tosia i Leszek
Misa
[email protected]

 

Zgłoszenia na rekolekcję przyjmowane są za pomocą formularza elektronicznego. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należny wydrukować, podpisać i zeskanować, skan zgłoszenia wysłać do Pary Prowadzącej (adresy e-mail w tabelce)

O rekolekcjach z Zasad Domowego Kościoła
Do istoty pracy formacyjnej w kręgach należy również uczestnictwo w różnego rodzaju rekolekcjach organizowanych przez DK: rekolekcjach 15-dniowych I, II, III stopnia (oazach rodzin), kilkudniowych Oazach Rekolekcyjnych Animatorów Rodzin (ORAR I i II stopnia), rekolekcjach ewangelizacyjnych i tematycznych. Rekolekcje te przeznaczone są dla małżonków wraz z dziećmi, jeśli nie ma przeszkód organizacyjnych. Na rekolekcjach (zwłaszcza 15-dniowych) powinien być realizowany także program formacyjny dla dzieci.

Program Oazy I stopnia ma charakter ewangelizacyjno-katechumenalny; omawiane są również zagadnienia z zakresu duchowości małżeńskiej. 
Oaza II stopnia rozwija biblijne podstawy inicjacji liturgicznej; omawiane jest również przeżywanie okresów liturgicznych w rodzinie. 
Oaza III stopnia ukazuje rzeczywistość Kościoła jako wspólnoty.
ORAR I stopnia pogłębia rozumienie istoty, celu, duchowości i metody DK jako nurtu wspólnot rodzinnych w ramach Ruchu Światło-Życie. 
ORAR II stopnia przygotowuje małżeństwa do świadomego podjęcia posługi pary animatorskiej, ukazując wagę i odpowiedzialność zadań animatorów.

Formację podstawową stanowi przeżycie tematów formacyjnych według podręczników I i II roku pracy, oazy rekolekcyjnej I, II i III stopnia oraz ORAR I i II stopnia.
Członkowie DK po przeżyciu formacji podstawowej podejmują formację permanentną poprzez:
– ciągłe pogłębianie formacji podstawowej,
– realizację na spotkaniach miesięcznych tematów według materiałów proponowanych przez Centralną Diakonię DK lub według własnego wyboru,
– udział w rekolekcjach i sesjach tematycznych DK, 
– Triduum Paschalne przeżywane w formie rekolekcyjnej we własnej parafii albo wyjazdowe,
– uczestnictwo w ORD,
– udział w rekolekcjach organizowanych przez RŚ-Ż i innych.

Pkt. 19 Zasad Domowego Kościoła