Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Dodane przez 19 grudnia 2019 w Domowy Kościół, Ruch w Diecezji, Świadectwa DK | Brak komentarzy

ŚWIĘTO PATRONALNE


 

       W przeddzień uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Ruch ,,Światło-Życie” naszej diecezji przeżywał swoje patronalne święto. Tym razem ze względu na remont w katedrze spotkaliśmy się w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu.

Świętowanie rozpoczęła konferencja ks. Jerzego Frankiewicza o Krucjacie Wyzwolenia Człowieka. To dzieło miłości, nasz dar dla drugiego człowieka. Zaprezentował ogromne czerwone serce. Takie ciepłe, nieograniczone serce ma Pan Jezus. Zechciejmy nasze serca, nasze pomocne dłonie podawać naszym potrzebującym siostrom i braciom .

Nabożeństwo przyjęcia do deuterokatechumenatu jak zawsze dostarczyło bardzo głębokich przeżyć. To bardzo wyczekiwane i wzruszające wydarzenie na drodze każdego oazowicza.

W południe rozpoczęła się uroczysta Eucharystia. W homilii nt. wolności ks. Robert Strus przywołał postać św. Jana Pawła II i jego przekonanie, że najważniejsze słowa w Piśmie Świętym to: ,,POZNACIE PRAWDĘ, A PRAWDA WAS WYZWOLI”. Usłyszeliśmy m.in. , że współczesny człowiek jest w bardzo małym stopniu zainteresowany prawdą, rzadko jej poszukuje, a wyzwolenie człowieka zawsze następuje przez prawdę. Misją Kościoła jest pomaganie człowiekowi w wyzwoleniu się z nałogów. Prawdziwie wolnym człowiekiem była patronka naszego Ruchu – Niepokalana.

Po zakończonej Eucharystii troskliwie zadbano  także o nasze ciała. W przytulnych pomieszczeniach parafii bardzo smakowały pierogi, które chyba na dobre zastąpiły wszechobecny do niedawna bigos. Przy stole toczyły się przyjacielskie rozmowy. Radość i serdeczność wypełniały  ten popołudniowy czas bycia dla drugiego, bycia ze sobą. Zapewne każde serce wypełniała wdzięczność Panu Bogu i Niepokalanej za wszystko co było, jest i będzie naszym udziałem na oazowej drodze.

                                                                                                    Zosia

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o