Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Dodane przez 15 maja 2015 w Świadectwa DK | Brak komentarzy

Wyprawa Otwartych Oczu

Wyprawa Otwartych Oczu

1 maja kolejny raz uczestniczyliśmy w Wyprawie Otwartych Oczu w Górecku Kościelnym. Rozpoczęliśmy od wysłuchania katechezy wygłoszonej przez Moderatora Domowego Kościoła ks. Romana Sawica o ,,Radości ewangelii”. Następnie odbyliśmy krótką wędrówkę przez las, wśród nasyconych soczystą zielenią drzew, białych zawilców i pachnących fiołków. Dłużej zatrzymaliśmy się przy tamie, wsłuchując się w szum wody i podziwiając piękno otaczającej przyrody. O godzinie 12.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Biskup Marian Rojek. Później przyszedł czas na AGAPE. Rodziny zgromadziły się przy ognisku. Wszystkim bardzo smakowały pieczone kiełbaski, świeżo parzona kawa i herbata, przywiezione słodkie wypieki. Młodzież na placu obok uwielbiała Pana i bawiła się przy religijnej muzyce. Naszej ,,ogniskowej” kiełbaski spróbował także Ksiądz Biskup. Była też okazja do rozmowy z ks. Biskupem, do wspólnej fotografii z czego najbardziej dumne były dzieci. Przy pożegnaniu ksiądz Biskup wręczył nam pamiątkowe obrazki i udzielił błogosławieństwa.
Zdecydowana większość uczestników Wyprawy Otwartych Oczu to młodzież. Cieszy rosnąca liczba małżeństw, szczególnie tych młodych z małymi dziećmi. Górecko Kościelne to bardzo piękne miejsce na Roztoczu z bardzo dobrymi warunkami, aby nieco odpocząć, dostrzec i zachwycić się pięknem przyrody, pomodlić, uradować się wspólnotą i dziękować Bogu za wszystko. Gospodarz miejsca ks. Tadeusz to bardzo życzliwy człowiek, zatroskany o to , byśmy czuli się tu bardzo dobrze. I tak też było.
To był kolejny piękny dzień, który dal nam Pan. Niech trwa w naszej pamięci, aby zachęcać i zapraszać innych do takiego przeżywania diecezjalnego dnia wspólnoty. Chwała Panu!

Zosia i Leszek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o