Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Dodane przez 13 stycznia 2020 w Aktualności, Domowy Kościół, Ruch w Diecezji, Świadectwa DK, Uncategorized | Brak komentarzy

SYLWESTROWA  ZABAWA  BEZALKOHOLOWA

SYLWESTROWA ZABAWA BEZALKOHOLOWA

 

 

85 osób żegnało rok 2019 i witało Nowy Rok podczas bezalkoholowej zabawy w S.P. nr 5 w Biłgoraju. Dzięki staraniom moderatora Diakonii Wyzwolenia ks. Jerzego Frankiewicza mogliśmy przeżywać ten czas we wspólnocie rodzin z Domowego Kościoła (wraz z parą diecezjalną) a także oazy młodzieżowej, grupy AA i Duszpasterstwa Trzeźwości.
Piękna, trzeźwa wspólnota tworzona przez rodziny z małymi dziećmi, młodzież, dojrzałych małżonków i seniorów. Był to czas wspólnych rozmów, posiłków, tańców, śpiewów kolęd i piosenek biesiadnych. Mieliśmy możliwość  przebywania w tym szczególnym czasie tak blisko Pana Jezusa. Przywitanie Nowego Roku rozpoczęła Litania do Imienia Jezus odmawiana przed Najświętszym Sakramentem w kościele p.w. Św. Jerzego. Po niej uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Radośni i szczęśliwi, z kolędą na ustach  wróciliśmy do szkoły by złożyć sobie noworoczne życzenia, wzmocnić się pysznym krokietem z barszczykiem, jeszcze trochę potańczyć i podziwiać piękne dekoracje  bożonarodzeniowe ( i nie tylko). Inicjatywa ks. Jerzego powiodła się. Jesteśmy wdzięczni za Jego starania i troskę o to, by wszystko się udało. Zaglądał do kuchni, zachęcał do śpiewu, był DJ i wodzirejem. Wraz z ks. proboszczem koncelebrował noworoczną Eucharystię i wygłosił kazanie. Wielu nie wierzy, że udana zabawa bez alkoholu i bez ponoszenia wysokich kosztów  jest możliwa. Właśnie w takiej uczestniczyliśmy. Był to Sylwester z Panem Bogiem, z przyjaciółmi, znajomymi, z ludźmi którzy czują i myślą  podobnie. Ufamy, że to co zostało zapoczątkowane, będzie się rozwijać, pięknieć i przyciągać coraz większe rzesze zwolenników Sylwestra  bez alkoholu. Chwała Tobie Panie!

                                                                                                                                          Zosia i Leszek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o