Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Dodane przez 21 września 2021 w Aktualności, Domowy Kościół, Świadectwa DK | Brak komentarzy

Oaza Nowego Życia I ⁰ dla Rodzin w Olchowej

Oaza Nowego Życia I ⁰ dla Rodzin w Olchowej

 

W dniach od 6 do 22 sierpnia 2021 r. przeżywaliśmy wraz z dwunastoma rodzin Oazę Rodzin I⁰ w Olchowej, miejscu, do którego zawsze chętnie wracamy. Przy wjeździe uśmiechały się do nas rozkwitłe kwiaty, a w oddali szumiały dostojne lipy. Na przywitanie jeszcze serdeczny uścisk roześmianej Marioli. Wszyscy, nawet z najdalszych stron, bo z Torunia, Warszawy, okolic Opola i Lublina dotarli szczęśliwie.

Tu oderwaliśmy się od codzienności, uradowaliśmy się tak bliskim kontaktem z drugim człowiekiem i wspólnotą, których ostatnio tak nam brakowało. Troskliwy Pan Bóg o wszystko zadbał, poukładał, zabezpieczył i codziennie karmił nas ….Miłością. A my każdego dnia mieliśmy Go więcej, więcej współmałżonka, więcej rodziny, więcej wspólnoty. Uczył nas patrzeć na siebie Jego oczami i dawał odpowiedzi na pytanie: jak zmieniać swoje życie.

Zadziwiająco zgodnie brzmiąca Jutrznia, skrawek nieba podczas przepięknych Eucharystii z porywającymi homiliami ks. Jerzego i ks. Marcina ( chociaż bardzo różni, stworzyli pełen harmonii moderatorski duet), spotkania z Panem twarzą w twarz, bogate w treści konferencje szczególnie te przygotowane przez pary animatorskie – Ulę i Tadzia, Marysię i Staszka oraz Renatę i Piotra, pełne otwartości spotkania w grupach, bardzo pomocne szkoły modlitwy zaspokajały nasze duchowe potrzeby. Szczególnymi wydarzeniem było m.in. przyjęcie do naszego życia Pana Jezusa jako Pana i Zbawiciela, możliwość obycia spowiedzi z całego życia, Droga Krzyżowa w Zagórzu, rodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu czy Dzień Wspólnoty w Sanoku. Z zapartym tchem słuchaliśmy opowieści Reginy Przyłuckiej o ks. Blachnickim i Ruchu.

Pokój w sercu i poczucie bezpieczeństwa mieli rodzice dziewięciorga naszych oazowych pociech troskliwie zaopiekowanych przez diakonię wychowawczą. Siostra Antonina urzekła wszystkich swoim ciepłem, dobrocią , delikatnością i łagodnością. W tej ofiarnej posłudze z wielkim oddaniem wspierały siostrę Marta i Faustyna. O najdrobniejszy szczegół w kaplicy troszczył się kleryk Dawid.

Nad rozwojem naszych głosów cierpliwie pracowali Tomek z Małgosią. Trzykrotne ,,Amen” brzmiało ponoć całkiem dobrze a dziecięce śpiewne zwoływanie na posiłek zostało opanowane niemalże do perfekcji. Obiady jak w domu : przepyszne i obfite. Słoneczna pogoda i ciekawa okolica sprzyjały poobiedniemu wypoczynkowi. Wiele zabawy i radości przyniosły pogodne wieczory, pieczenie kiełbasek i śpiew piosenek przy ognisku, wieczorne rozmowy czy randka małżeńska.

Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli swój trud i swoje serca aby ta oaza taka była. Piękna!

Doświadczyliśmy wspólnoty wrażliwej , zjednoczonej, ofiarnej. Pan Bóg zechciał się nami posłużyć. Pojechaliśmy dawać siebie innym , a tak wiele otrzymaliśmy. Kolejny raz Pan nas sobą zachwycił i utwierdził w przekonaniu, że bez Niego nic nie możemy uczynić. Chwała Panu!

Zosia i Leszek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o