Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Dodane przez 20 kwietnia 2015 w Aktualności, Domowy Kościół, Ruch w Diecezji, Świadectwa DK | Brak komentarzy

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin Werchrata

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin Werchrata

W dniach 16-19 kwietnia 2015 r. w Werchracie 16 małżeństw przeżywało Oazę Rekolekcyjną Animatorów Rodzin I stopnia. Gospodarz miejsca, ks. Tomasz Kielar przyjął nas z wielką życzliwością, radością i ciepłem. Dojrzałość przeplatała się z młodością, ponieważ uczestnikami byli małżonkowie z kilkudziesięcioletnim stażem oraz bardzo młodzi z małymi dziećmi, a różnorodność ta stała się wielkim bogactwem całej wspólnoty. Najmłodszymi troskliwie zajęły się trzy ciocie: Ania i Jadzia z Horyńca Zdroju oraz Magdalena z Zamościa.
Ksiądz Jerzy Frankiewicz, moderator oazy, swoim młodzieńczym entuzjazmem, zaangażowaniem, poczuciem humoru i znajomością postaw, problemów małżeńskich i wspólnotowych całkowicie zburzył panujące wśród wielu przekonanie, że ORAR I stopnia to rekolekcje nużące, monotonne a nawet męczące. Głoszone przez Księdza homilie, katechezy, szkoła modlitwy dopomagały powrócić do źródła, do osobistego spotkania z Chrystusem, do odkrywania Jego mocy, która płynie z sakramentu małżeństwa. Był to czas odkrywania na nowo naszych małżeństw i wspólnot, czas stawania w prawdzie, obnażania naszej małości i niedoskonałości a także ukazywania wartości i piękna przebaczenia, małżeństwa, rodziny i wspólnoty.
Eucharystię, modlitwę małżeńską , szkołę modlitwy, godzinę świadectwa ubogacali śpiewem i grą na gitarze młodzi; Kasia z Lublina i Michał z Zamościa. Dużo zaangażowania i wysiłku wymagały śpiewy podczas Jutrzni, ale wszyscy starali się sprostać temu zadaniu. Wprowadzenia ks. Jerzego do Namiotu Spotkania bardzo pomagały w odkrywaniu Bożego Słowa. Dziesięciominutowa adoracja Najświętszego Sakramentu przez poszczególne małżeństwa była czasem szczególnego, wyjątkowego spotkania ,,twarzą w twarz” z Panem Jezusem. Modlitwa przebaczenia otworzyła szeroko serca na przeprowadzenie owocnego dialogu. Tak bardzo oczekiwany przez najmłodszych ,,Pogodny wieczór” przyniósł ogrom radości całej wspólnocie rekolekcyjnej.

Był to także szczególnie wyjątkowy czas dla nas. Pomagaliśmy księdzu Jerzemu w prowadzeniu tych rekolekcji. Początkowo byliśmy tak pełni obaw, że broniliśmy się przed ta posługą. Pan jednak ciągle podtrzymywał Swoje zaproszenie. Czuliśmy, że nasza odmowa jest brakiem zaufania Panu Bogu. On czekał tylko na nasze ,,tak”, na naszą gotowość. On o wszystko się zatroszczył, On nas przeprowadził….
To był niezwykły czas dany nam od Boga. Pan podarował nam ten czas aby się zatrzymać, zasłuchać, rozmodlić, przylgnąć do Niego jeszcze bardziej, Jemu wszystko zawierzyć, podzielić naszą miłością do Domowego Kościoła. Niech we wszystkim Bóg będzie uwielbiony!

Zosia i Leszek

Niech będzie uwielbiony Pan mój i Bóg mój , który pomaga mi “… odrzucić dawnego człowieka, odnawiać się Duchem w myśleniu i przyoblec się w człowieka nowego…”. Chcę podziękować Panu za czas rekolekcji, które odbyły się w kwietniu tego roku w Werchracie. Zostaliśmy zaproszeni na nie wraz z mężem i przyjechaliśmy z najmłodszym 9 letnim dzieckiem. Dostaliśmy czas, którego ostatnio nie mieliśmy dla siebie i dla Boga w takim wymiarze. Był to czas wzajemnego zanurzania się przez Pana Jezusa w Duchu Świętym. Dostaliśmy szansę jako małżonkowie, spojrzenia na siebie przez pryzmat Pana Jezusa – podczas adoracji, gdzie dane mi było odczuć potężną miłość samego Stwórcy w moim mężu, w darze sakramentu, który otrzymaliśmy przed laty. Pan odnowił naszą miłość, wzajemne relacje, wspólną modlitwę małżeńską. Dziękuję Panu za to, że Jest z nami Żywy i Prawdziwy, że Pokazał na nowo jak kroczyć “…drogą miłości…”, by móc na co dzień cieszyć się jej owocami.
Za wszystko chwała Panu.
Dziękuję prowadzącym te rekolekcje:
ks. Jerzemu Frankiewiczowi
Zosi i Leszkowi Sopel
wszystkim animatorom, którzy byli tak wspaniałym narzędziem w rękach Pana.

Renata Osuch

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o