Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Dodane przez 19 września 2019 w Aktualności, Domowy Kościół | Brak komentarzy

Powakacyjny Dzień Wspólnoty DK

Powakacyjny Dzień Wspólnoty DK

W pierwszą sobotę września Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej  w Tomaszowie Lubelskim kolejny już raz gościło Ruch ,,Światło-Życie” na Powakacyjnym Dniu Wspólnoty. Roześmiane twarze, uściski, przywitania i potok ciepłych, serdecznych słów. Wielka radość ze spotkania osób za którymi zdążyliśmy już zatęsknić, którym pragnęliśmy  coś powiedzieć lub chcieliśmy zobaczyć lub przytulić. Po przywitaniu- prezentacje poszczególnych oaz na placu przy kościele w delikatnych promieniach letniego jeszcze słońca.

Serca zabiły nam mocniej kiedy przedstawiały się  Oazy Rodzin: I° stopnia z Olchowej z ks. Dominikiem Samulakiem oraz Renatą i Tomkiem Osuchami oraz II° ze Spały, którą prowadzili ks. Leszek Boryło wraz z Jolą i Grzesiem Plutami. O swoich przeżyciach opowiedzieli także ci, którzy wyjechali  poza naszą diecezją. Radością napełniły nas świadectwa  Grażynki i Adasia Skakujów, prowadzących   Oazę Rodzin w Krościenku. Były także małżeństwa, które pełniły posługę animatorską w diecezji przemyskiej. Bogactwo, jedność  i piękno wspólnoty.  Eucharystia to najważniejsze i najpiękniejsze wydarzenie tego dnia. Dziękczynienie za dar rekolekcji wakacyjnych. W homilii usłyszeliśmy że czas szybko płynie i doświadczamy kolejnego spotkania. Padły słowa zachęty do działania. Nawet jeśli wszystko wokół wydaje się trudne, nie należy się bać  ponieważ  Chrystus walczy za nas.

Po zakończonej Eucharystii nowe pary animatorskie otrzymały świece i błogosławieństwo na rozpoczynający się rok pracy formacyjnej. Podziękowania skierowane zostały do ustępujących par rejonowych z Lubaczowa ( Terenia i Walek  Noskowie)  i Zamościa (Danusia  i Tadzio Kulaszowie). Posługę w tych rejonach przez najbliższe lata pełnić będą Marysia  i Staszek Kucowie oraz Ula i Mariusz Kobiałka. Przed nimi piękny okres służenia i troski o powierzone im kręgi rodzin w  rejonach. Ufamy, że Pan będzie ich prowadził i błogosławił. Para diecezjalna Ania i Leszek Schmidt przekazali informacje o tym, co wydarzyło się w Domowym Kościele w naszej diecezji w minionym roku formacyjnym. Zwrócili uwagę na konieczność czuwania nad prawidłowością przebiegu spotkania kręgu oraz zachęcali do  przeżycia ORAR II⁰ w Łabuniach. Wysłuchaliśmy również świadectw z przeżytych rekolekcji. Nasze ciała posililiśmy pysznymi pierogami. Był to też czas na rozmowy, opowieści o wakacyjnym odpoczynku, najbliższych planach. Wszystko przepełnione wielką wdzięcznością Panu Bogu, za to że skierował nasze kroki do Domowego Kościoła, że ciągle przyprowadza nowe, młode małżeństwa i każdego roku daje nam  małżonkom i naszym  rodzinom możliwość przeżycia cudownego czasu oazy  w wyjątkowej  bliskości z Nim i drugim człowiekiem .

Przebieg oaz wakacyjnych został omówiony na spotkaniu podsumowującym z udziałem ks. moderatora, pary diecezjalnej, par prowadzących i animatorskich.

Niech we wszystkim będzie Bóg uwielbiony!

Zosia i Leszek Soplowie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o