Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Dodane przez 16 lutego 2018 w Aktualności, Domowy Kościół, Świadectwa DK | Brak komentarzy

REKOLEKCJE ORAR I STOPNIA RÓŻANIEC 1-4.02.2018

REKOLEKCJE ORAR I STOPNIA RÓŻANIEC 1-4.02.2018

W dniach 1- 4 lutego 2018 r. w Różańcu odbyły się rekolekcje ORAR I stopnia. Przeżywało je 17 rodzin Domowego Kościoła z diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Na czele rekolekcyjnej wspólnoty stanęli Marysia i Franciszek Hałasowie oraz ks. Jarosław Przytuła, rektor Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Aby rodzice mogli spokojnie i owocnie przeżywać treści rekolekcji, gromadką osiemnaściorga żywiołowych dzieci opiekowała się siostra Helena Dusza wraz z Gabrysią, Agnieszką oraz Olą. I trzeba przyznać – robiły to bardzo profesjonalnie! Posługę animatorki muzycznej pełniła Monika Popik, która cierpliwie prowadziła nasze śpiewy.
Wszyscy uczestnicy mieli świadomość, że dany jest im czas wyjątkowy – błogosławiony, a także bardzo intensywny. Każdy dzień wypełniony był ważnymi treściami i przeżyciami. Konferencje ks. Jarosława i pary moderatorskiej rzeczowe, konkretne, porządkujące naszą wiedzę o charyzmacie Ruchu Światło-Życie , jednocześnie skłaniały nas do osobistych refleksji, ile w nas starego człowieka, a ile nowego, na ile tworzymy Nową Wspólnotę czy Nową Kulturę. Codzienna jutrznia, Eucharystia, Namiot Spotkania, praca w małych grupach, kiedy pochylaliśmy się nad Słowem Bożym to niezwykły dar i okazja do pogłębienia relacji z Panem Bogiem, która leży przecież u podstaw Nowego Życia.
Szczególny moment przeżywaliśmy, kiedy każde małżeństwo mogło się spotkać z Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Kwadrans sam na sam z naszym Panem i Zbawicielem traktowaliśmy jako bezcenny przywilej, łaskę spotkania z Kimś Najbliższym. Powierzaliśmy Mu swoje radości, smutki, trudne sprawy, nadzieje i obawy.
Wieczorem był czas na budowanie wspólnoty. Korzystając jeszcze z karnawału, trochę pląsaliśmy, poznawaliśmy się lepiej, cieszyliśmy się wzajemną obecnością. A kto miał jeszcze siłę po ułożeniu dzieci do spania, udawał się na nocne dyskusje na pewnej kanapie, która bardzo sprzyjała ożywionej niekiedy wymianie zdań czy po prostu dzieleniu się doświadczeniami i refleksjami.
Godzina świadectw potwierdziła, że dla wszystkich uczestników ORAR-u te lutowe dni w klimatycznym Różańcu, malowniczo pokrytym śniegiem, który nieco nas zaskoczył po wcześniejszych szaroburych dniach, to był czas szczególnej łaski i błogosławieństwa Bożego. Jesteśmy wdzięczni za dar spotkania z Nim w różnych wymiarach; za pokorę, ciepło, rzetelność, kompetencje Marysi i Frania; za spokój, rzeczowość, konkret, „bajery” multimedialne ks. Jarosława oraz radosne doświadczenie wspólnoty.
Oby te rekolekcje przyniosły obfite i konkretne owoce w naszych małżeństwach, rodzinach, kręgach oraz wszędzie tam, gdzie zostaniemy posłani.

Małgorzata i Jacek Sławkowie

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o