Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Dodane przez 5 marca 2016 w Diakonia Ewangelizacji, Domowy Kościół, Ruch w Diecezji | Brak komentarzy

ORAE 2016 – ZAPISY! Rodziny + Młodzież!

ORAE 2016 – ZAPISY! Rodziny + Młodzież!

Dla kogo: Młodzież po I stopniu ONŻ,  Rodziny z Dziećmi, osoby, które przyjęły Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Zapraszamy szczególnie wszystkich z Filii Lubelskiej (Diecezja Radomska, Siedlecka, Sandomierska i Archidiecezja Lubelska)

Gdzie:  Tomaszów Lubelski (diecezja Zamojsko-Lubaczowska)

Dom Pielgrzyma przy Sanktuarium ZNMP w Tomaszowie.

 

Kiedy: 29 kwietnia godz. 20:00 (przyjazd na wieczór) – 2 maja (odjazd po Agape)

Koszt: 70 zł (3 noclegi + pełne wyżywienie + materiały)

Koszt dla rodzin z dziećmi w trakcie ustalania, zostanie podany wkrótce 😉

Zapisy: Prosimy  Młodzież, Dorosłych oraz Rodziny o rejestrację poprzez ten formularz:

http://goo.gl/forms/awJwy6oIM2

W razie jakichkolwiek pytań/wątpliwości proszę o kontakt: [email protected] 😉


Czym jest ewangelizacja? Dlaczego jest tak istotna? Jak rozmawiać o Chrystusie w domu, szkole, pracy, autobusie, na ulicy? Czym różni się dzielenie swoją wiarą od nawracania na siłę? Myślisz, że ewangelizacja nie jest dla Ciebie?

Odpowiedź na powyższe i inne pytania znajdziesz właśnie na ORAE – rekolekcjach, których celem jest pogłębienie więzi z Panem Jezusem oraz inspiracja do tego, jak dzielić się swoją wiarą z innymi. Otrzymasz na nich konkretne narzędzia ewangelizacji indywidualnej i grupowej. Rekolekcje pomagają odkryć swoje miejsce w Chrystusowym wezwaniu, aby czynić uczniów. Zadaniem szczególnym jest przygotowanie osób uczestniczących w tych rekolekcji do ewangelizacji indywidualnej oraz do prowadzenia grup postewangelizacyjnych.

Są to rekolekcje, które pomagają w nowy sposób spojrzeć na własną relację z Chrystusem. Jako, że Ruch Światło – Życie, więc też Domowy Kościół jest Ruchem ewangelizacyjnym, te rekolekcje są naturalne dla Ruchu. Po tych rekolekcjach, uczestnicy nie mają lęku przed mówieniem innym, nawet rodzinie, o Chrystusie. Potrafią zastosować kerygmat w swoim życiu. Pomagają doświadczyć ewangelizacji z mocą, która jest warunkiem do podejmowania działań ewangelizacyjnych zarówno w Ruchu Światło – Życie jak i w Kościele Powszechnym. Rozbudzają nadzieję, wyrywają z marazmu, mocniej wiążą z Chrystusem. Wymagają poświęcenia i pełnego zaangażowania. Jest w nich dużo radości, ale i decyzji wymagających odwagi. Te rekolekcje nie są lekiem na całe zło, ale zmieniają życie tych, którzy zaryzykują i zaufają, oczywiście na lepsze. Rekolekcje integrują rejon, diecezję, łączą młodzież i DK oraz grupy dorosłych, dzięki czemu późniejsze dni rejonowe są przeżywane bardziej świadomie i radośniej. Rekolekcje pomagają osobom z DK, które, mimo upływu lat, nie wyjeżdżają na rekolekcje, albo nie posługują inaczej jak animatorowanie we własnym kręgu. Dla młodzieży jest to zaproszenie do pełnego zaangażowania się w Ruch, a nie tylko „zaliczanie etapów”.

 

 

Trudne pytania
Czy muszę iść w na ewangelizację?
Nie, żaden ewangelizator nie może działać pod przymusem. Jednakże decyzję o pójściu pozostaw do niedzieli. Duch Święty uzdalnia mocno, już widzieliśmy jak Ci co się bali lub kategorycznie mówili, że nie pójdą, szli jako pierwsi.

Czy po rekolekcjach muszę wstąpić do diakonii ewangelizacji?
Nie. Oczywiście osoby, które odkryją powołanie do ewangelizacji, będą mogły założyć rejonową diakonię ewangelizacji. Jednakże w Ruchu mamy o wiele więcej charyzmatów. Te rekolekcje w pewnym stopniu pomagają odkryć powołanie do konkretnej diakonii, jednak czas podjęcia działania zależy jedynie od Twojej woli i zgody na działanie Ducha Świętego.

Czy mogę przyjechać z dziećmi?
Oczywiście, będzie zapewniona diakonia wychowawcza, a maluchy też nie są żadną przeszkodą.

Czy w rekolekcjach mogą uczestniczyć osoby spoza Ruchu?
Tak, warunkiem jest przyjęcie Chrystusa jako Pana i Zbawiciela.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o